reklama top
prahazijehudbou 728x90

Řev opilých turistů u památek, kteří si pronajali šlapající vozítka, kde pivo teklo proudem. Blokování dopravy v ulicích. To bylo jedno z těch mnoha věcí, které v době před covidem pilo (nejen) obyvatelům centra krev. To byla Praha v zahraničí vyhlášena „levnou nálevnou uprostřed Evropy“. Město teď zaznamenalo jedno malé vítězství nešvaru, který drtil i další světové metropole. A to v případě zákazu provozování pivních vozítek.

Praha vyhrála spor s provozovateli pivních vozítek, které se staly turistickou atrakcí především u mladých partypeople z ciziny, u soudu opět prohráli. Soud totiž uznal, že město mělo pravomoc zakázat jejich vjezd. Na rozsudek upozornila Česká televize. Městský soud v Praze podle ní zamítl žalobu provozovatelů kol. V dlouhém sporu jde o to, že magistrát mohl zákaz vydat, nikoli, jak tvrdí provozovatel, jednotlivé městské části.

Zákaz platí pro všechny městské části kromě Prahy 3 a 9. Regule ale vydaly i samy městské částí Například Praha 8 zavedla vlastní zákaz platný pro Karlín, Praha 7 pivní kola již delší dobu nepovoluje v Letenských sadech.

Soud míní, že omezením pivních vozítek chce magistrát zajistit bezpečnost a plynulost provozu v hlavním městě. Proti rozhodnutí Městského soudu je ještě možné podat kasační stížnost, o které by však rozhodoval opět Nejvyšší správní soud, který se již jednou za platnost zákazu postavil.

Problém s pivními koly, v nichž se servíruje alkohol skupinám turistů, se dotkl i jiných evropských
metropolí. Například Amsterodam je zakázal už před třemi lety.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90