reklama top
prahazijehudbou 728x90

Festival Praha žije hudbou zítra a v sobotu nabídne koncerty 180 hudebníků na třech desítkách míst pod širým nebem v centru Prahy i dalších částech města. Do festivalu se zapojí známí muzikanti i začínající buskeři. Cílem festivalu je upozornit na význam kvalitního pouličního umění ve veřejném prostoru. Festival nabídne také program pro děti.

V ulicích, na náměstích, v parcích a na dalších veřejných místech bude po dva dny znít hudba nejrůznějších žánrů – od popu přes rock, jazz, folk, hip hop či elektroniku až po klasiku. Mottem festivalu je „Umění patří do ulic!“ a jeho cílem je upozornit na význam kvalitního pouličního umění ve veřejném prostoru.

Speciální sety pro hraní na ulici si letos připravují Aneta Langerová, Lenka Dusilová, Adam Mišík, Martin Harich nebo v Praze tvořící britský písničkář James Harries. Sólově vystoupí královna femipunku Mucha nebo charizmatický frontman Houpacích koní Jiří Imlauf. Prago Union představí svůj Pragobřinkostroj, po dlouhé době se objeví na pódiu Ille, k pouličním muzikantům se přidají také frontman minus123minut Zdeněk Bína, raperka Hellwana a mnozí další.

Praha bude žít nejen hudbou – festival nabízí také hudební workshopy pro děti, urbanistické procházky a přednášky, slam poetry nebo akrobacii.

Veškerý program je zdarma, posluchači ale mohou muzikanty odměnit dobrovolnými příspěvky. Více informací na Prahazijehudbou.cz.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90