reklama top

Blíží se festival Mladí ladí jazz. Hvězdou letošního ročníku bude kapela Jazzanova. Akce se uskuteční zdarma na Karláku.

Festival Mladí ladí jazz oslaví 30. dubna Mezinárodní den jazzu open air přehlídkou na pražském Karlově náměstí. Představí se berlínský projekt Jazzanova, belgická free jazzová formace Don Kapot, německá fusion kapela Searching for Home. Unikátem bude vystoupení legendární skupiny Prago Union s frontmanem Katem doplněné o dechovou sekci v podobě čtveřice Krotitelé Dechů.

„Festival je opět koncipován jako setkání s předními domácími i zahraničními formacemi, které jazz prezentují v jeho nejaktuálnější podobě s přesahy do mnoha jiných žánrů včetně elektroniky, funku nebo rapu,“ říká ředitel festivalu Jan Gregar. Stejně jako v předchozích letech bude program na Karlově náměstí živě přenášet Český rozhlas Vltava. Mladí ladí jazz Open air je přístupný zdarma, ale je možné jej podpořit nákupem dobrovolné vstupenky.

V rámci oblíbeného festivalu, který posouvá jazz mezi širší publikum, třeba už v říjnu 2022 v Praze vystoupila výbušná kapela Moon Hooch!

-red-

reklama bottom