reklama top
prahazijehudbou 728x90

Server prahazdarma.cz objevil zatím utajované ledové kluziště. Bruslení na náplavce pod Smetanovým nábřežím bude otevřeno historicky poprvé.

Na bruslích se kdysi jezdilo přímo na řece. Teď To už ale nelze, vodu ohřívá soustava přehrad na Vltavě. Voda, která do Prahy přiteče má v zimě kolem dvou stupňů, to znamená, že se nikdy nestihne ochladit tak, aby se na hladině vytvořil led. Bruslit na Vltavě se dá jen na slepých ramenou řeky, například u Libeňského ostrova nebo pod Vyšehradem.

Praha se ale může těšit na otevření umělé bruslařské plochy, která bude hned vedle Vltavy. Bude v prostoru unikátního čapadla pod Galerií Hollar na Smetanově nábřeží, které bylo otevřeno v létě. A pokračuje i v zimě. Kromě průchodu k Vltavě nabízí v jarní a letní sezoně revitalizovaný prostor kulturní program a kavárnu. Od začátku listopadu však mělo být čapadlo opuštěné až do začátku dubna příštího roku. To se teď změní.

Kluziště je umístěno v podstatně na úrovni řeky a bude tak plně navozovat atmosféru bruslení na řece. Dále zřízená půjčovna načiní a kvalitní občerstvení pak doplní servis pro obyvatele města, školní kursy nebo pro návštěvníky hlavního města. První návštěvníci se mohou přijít sklouznout den po Mikuláši 6. prosince.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90