reklama top
prahazijehudbou 728x90

Mobilní ledové kluziště na Letné je vedle dalších ploch u Stavovského divadla, pod Smetanovým nábřežím nebo na Kulaťáku, jedním z nejoblíbenějších v metropoli. O tuto atrakci, která je zdarma zájemci o bruslení nepřijdou ani následující zimu.
 

Město se rozhodlo, že bude pokračovat v dotacích pro bruslařskou plochu na Letné i další zimu. Financování bude hrazeno z rozpočtu hlavního města s předpokládanou hodnotou přibližně 5,6 milionu korun bez DPH.

„Věřím, že nás už nezasáhne další prudká vlna pandemie koronaviru a s ní spojená omezení a budeme si moci během zimních měsíců užít venkovního kluziště na Letné. To se už stalo nedílnou součástí nabídky pražského sportovního i společenského vyžití. Především díky vysoké návštěvnosti a pozitivním ohlasům Pražanů se provoz ledové plochy stal tradiční zimní součástí Letenské pláně, kde mohou jak místní, tak turisté trávit volný čas sportováním,“ říká radní hl. m. Prahy pro oblast sportu Vít Šimral. 

Při stanovení předpokládané hodnoty veřejné zakázky ve výši 5,6 milionů korun bez DPH bylo přihlédnuto i k meziročnímu nárůstu cen, zejména pak ke skokovému nárůstu cen energií, podle údajů a informací z již uskutečněných zakázek. Předpoklad zahájení zadávacího řízení je srpen 2022, kluziště by na místě mělo být po dobu tří měsíců, konkrétně od začátku prosince 2022 do konce února 2023. 

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90