reklama top
prahazijehudbou 728x90

Teplé a slunečné počasí, první jarní květiny i zpěv ptáků. Jaro už je tu a ním spoustu možností, jak trávit čas v překrásné šumavské přírodě a okolí jihočeského moře. Ať už jste sportovními nadšenci, nebo chcete jen strávit jarní dny v přírodě, vyrazte do Rodinného areálu Lipno a výbavu nechte doma. Od 13. dubna se můžete ubytovat v kempu Modřín a od pátku 1. dubna si v půjčovně Intersport zapůjčit kola i veškerou výbavu. Otevírá také půjčovna sjezdových koloběžek.

Kolem lipenského jezera se začíná zelenat, rozkvétají stromy a blíží se velikonoční svátky. Cyklisti už hltají první kilometry na kole, běžci se postupně dostávají do formy. Jaro je tady a je čas na více aktivit v přírodě. Nabídka v blízkosti jihočeského moře je pestrá. Vyrazit můžete na pěší i cyklovýlet a s sebou si nemusíte vozit prakticky vůbec nic. V pobočce Intersportu Rent Kapitanát i Element si vyberte z nabídky silničních kol, elektrokol, inline bruslí i silničních koloběžek.

„V našich půjčovnách máme vždy kompletní vybavení. Je možné si zapůjčit nejen kolo ale také například přívěsný vozík pro 1 až 2 děti nebo dětskou sedačku, “ informuje tisková mluvčí Rodinného areálu Lipno Olga Kneiflová. Síť cyklostezek v okolí lipenského jezera je opravdu hustá a možností, kam se vydat, je mnoho. Pro náročnější trasu je možné vyrazit do kopců například na sv. Tomáš nebo se vydat po cyklostezce kolem jezera. Ta je rovinatá a nenáročná, vhodná zejména pro děti. Vede také kolem kempu Modřín, který je skvělým místem na odpočinek a doplnění energie a od 13. dubna bude otevřen pro první nadšence pod stanem nebo pro obytné vozy a karavany. „Vyslyšeli jsme přání všech vyznavačů kempování a posunuli jsme otevření tak, aby bylo možné si užít velikonoční svátky, na které je naplánován také pestrý program u Stezky korunami stromů a restaurace Stodola,“ dodává Kneiflová.

Ke Stezce lanovkou dolů pak na sjezdové koloběžce
Rozkvétající krajinu v okolí Lipna si naplno vychutnáte ze Stezky korunami stromů, která leží 901 metrů nad mořem. V okolí si krásně prohlédnete Novohradské hory, a především šumavskou přírodu, která obklopuje celou Stezku. Při jasném počasí, které začátek jara přináší pravidelně, lze dohlédnout až na samotné vrcholky Alp.

Ke Stezce se snadno dostanete procházkou nebo Stezkabusem. Od 14. dubna pak také lanovkou Lipno express. „Od 1. dubna se mění otevírací doba Stezky. První návštěvníci mohou přijít už v 10 hodin a otevřeno bude až do 18 hodin,“ připomíná Olga Kneiflová. Vstupenku do korun stromů je možné zakoupit online na www.lipnocard.cz nebo v Klientském informačním centru nacházejícím se vedle centrálního parkoviště.

Skvělý způsob, jak se vrátit zpět na centrální parkoviště je díky sjezdovým koloběžkám. Ty si lze zapůjčit u výstupu lanovky Lipno Expres a užít si s nimi lehce adrenalinový téměř 4 kilometrů dlouhý sjezd. Půjčovna sjezdových koloběžek bude otevřena od 1. dubna denně od 10.30 do 16.30 hodin.

To že se Lipno převléká do jarně letního kabátu potvrzuje i plánované slavnostní otevření Království lesa. Unikátní hřiště přivítá první návštěvníky v letošním roce 30. dubna a připravuje si pro ně bohatý program.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90