reklama top

Jdu do toho! Urbanista, architekt, pražský zastupitel a náměstek primátora, který má na starost územní plánování, Petr Hlaváček ohlásil kandidaturu na pražského primátora.

„Chci v práci pro město pokračovat i další 4 roky. Ucházím se o první místo na kandidátce. Možná to zní troufale, ale plánuju kandidovat na pozici primátora. Bez toho, abych věřil ve vítězství, by ale nemělo smysl do toho jít a já jsem zvyklý dělat vše naplno. Na primátora chci kandidovat za hnutí STAN. Zůstávám ve Spojených silách. Do pražské politiky jsem šel sice v dresu TOP 09 jako nezávislý v koalici se STAN. Teď ale budu tím “N” právě u Starostů. Starostové jsou mi blízcí svým nastavením – vzešli zdola z komunální politiky, ve které se naučili řešit praktické problémy obyvatel, i politicky středopravým ukotvením. Jejich nabídku jsem proto přijal,“ píše na svém Facebooku Hlaváček.

Tvrdí, že se od rozdělané práce se neodchází. „Jedno volební období je proklatě krátké, abyste stihli dokončit nastartované projekty a v územním rozvoji to platí dvojnásob. Chci být u toho, až se začne stavět Vltavská filharmonie, chci být u toho, až začnou růst na Žižkově, v Bubnech a dalších brownfieldech nové městské čtvrti, kde nebudou chybět smysluplně naplánovaná náměstí a ulice, parky, hřiště, školy, prostě čtvrti, kde se bude lidem dobře žít a bude v nich dostatek veřejné vybavenosti,“ píše Hlaváček.

Vyzdvihuje také schválení nových pravidel pro developery, která stanovují jejich příspěvky na veřejnou infrastrukturu. Připomíná, že chce vidět nové metro D a to, jak nad ním roste prosperující čtvrť, Městský okruh, který místo aby město štěpil, tak ho zaceluje, Rohanský ostrov i Central park v Bubnech jako nové celoměstsky významné parky. Chce být u toho, až se začnou hloubit první základy pro městské nájemní byty – Pražská developerská společnost, kterou město před pár měsíci založilo, jich připravuje osm tisíc.

„Samozřejmě to není všechno moje zásluha. Mám kolem sebe neuvěřitelnou partu skvělých lidí, kteří tu bez nadsázky vyrostli,“ doplňuje.

-red-

reklama bottom