reklama top
prahazijehudbou 728x90

Nedaleko kdysi slavných Barrandovských teras, pod mostem, přes který jezdí tramvaj z centra města na Barrandov by měla vzniknout „skateboardová „katedrála“ – nový skatepark. Pozemky pod barrandovskou estakádou spoluvlastní Dagmar Havlová, která je chce Praze 5 na sport půjčit.

„Bude to největší skateboardingový park v Česku, kde najdou vyžití stovky sportovců, a který bude umožňovat i mezinárodní soutěže. Bude nejen pro skateboardisty, ale samozřejmě i pro bruslaře a koloběžkáře,” říká radní Prahy 5 pro sport, podporu, podnikání David Dušek.
Majitelkou pozemků určených pro stavbu je bývalá první dáma Dagmar Havlová. S ní Praha 5 dnes podepsala Memorandum o záměru sportovní park postavit. Pátá městská část už zahájila jednání se spoluinvestory.

“Vážíme si ochoty Dagmar Havlové zásadním způsobem přispět k rozvoji atraktivních sportovních odvětví jako je skating,” říká David Dušek.
Dagmar Havlová při podpisu memoranda řekla: “Do spolupráce jsem šla především proto, že Davida Duška znám od jeho dětství, protože jeho rodina z prostředí disentu patřila do blízkého okruhu mého manžela. Je tedy pro mě zárukou projektu.”

Dagmar Havlová spolu s Prokopem Havlem a Vojtěchem Havlem vlastní pozemky, které se nachází pod tramvajovým mostem a také v okolí. Autoři projektu si od něj slibují, že najdou další využití, zatím je to nepříliš pěkné místo, kde se nacházejí narkomani a lidé bez domova.

Kromě nové „katedrály“ vzniká v Praze 5 i nové multifunkční hřiště na Hořejším nábřeží. V jedné části bude zmíněné hřiště a v druhé části plocha, která v zimě bude zamrazena a poslouží jako kluziště. Přes léto pak bude sloužit i míčovým sportům. Vedlejší dětské hřiště zůstane zachováno. Ve stádiu příprav je také další projekt – Skatepark Butovická.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90