reklama top
prahazijehudbou 728x90

K příležitosti Světového dne zdraví (7. 4.) spustí iniciativa Daruju Krev novou verzi mobilní aplikace, s jejímž vývojem začal loni tehdy devatenáctiletý student David Stančík. Ten se svým projektem loni vyhrál celorepublikovou soutěž o nejlepší středoškolský podnikatelský nápad Soutež & Podnikej.

Nová verze aplikace zpříjemní proces darování krve a bude motivovat stávající i nové dárce. Podle dat Českého červeného kříže a Světové zdravotnické organizace totiž nyní více než sto tisíc dobrovolníků darujících krev v Česku chybí a celkový počet dárců navíc může každoročně klesat. Aplikace nabídne na interaktivní mapě přehled všech transfuzních stanic v Česku, žebříček darovacích aktivit přátel, ucelené informace i rady, jak se na darování krve lépe připravit. Aplikace je zdarma dostupná pro iOS i Android.

David, který je webovým grafickým designérem, vyvinul unikátní mobilní a webovou aplikaci, která nejenom že spojí dárce krve v jednu velkou komunitu, ale pomůže také nemocnicím s ulehčením administrativy. Palec nahoru!

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90