reklama top
prahazijehudbou 728x90

Na facebookové stránce Úžasná místa v Česku se v létě strhl obrovský zájem o lom Velká Amerika, který se nachází nedaleko Prahy. Nebyl jediný den, kdy tam od lidí nepřibyly mraky fotek právě z tohoto místa. Až se zdálo, že by tahle FB stránka měla být přejmenována Úžasná místa na Americe. Davy lidí z Ameriky zmizely a teď v zimě tam vzniklo krásné video, které natočil Martin Raška.

Připomeňme, že tady se natáčel Limonádový Joe, v šedesátých letech tady na jednom z lomů (jmenuje se Mexiko) pracovali političtí vězni.

Velká Amerika – český Grand Canyon je vápencový, asi 800 m dlouhý, 200 m široký, až 100 m hluboký zatopený lom. Na jeho dně se nachází dvě navzájem propojená jezírka s průzračnou vodou, kterí zejména v létě lákají ke koupání. Bohužel brána do lomu je trvale zavřená a tak i přes přísný zákaz řada lidí slézá po skalách na dno Velké Ameriky, což je poměrně nebezpečné a nelze doporučit. Bezpečně si lze lom prohlédnout z vyhlídky přímo u parkoviště, nebo z pěšin vedoucích kolem Velké Ameriky.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90