reklama top

Praha 1 novou vyhláškou rozšířila území, kde se nesmí pít alkohol. Podle radnice Prahy 1, která si před časem vyhlášku odsouhlasila, to má být účinný nástroj proti hluku a nepořádku, který turisté dělají po nocích v centru města. Jenže to nefunguje.

Zákaz pití alkoholu na určitých místech v centru Prahy neplatí pro zahrádky. Radnice jedničky se tak rozhodla bojovat proti nepořádku, opilí turisté ruší místní. Jenže ani to se obyvatelům centra příliš nezamlouvá. Kritizují především to, že takové restrikce nepomůžou. A dokládají to fotkami a videi z některých míst v centru. Služby pub crawls pokračují, lidé dál vycházejí z barů s drinky. Místní navíc upozorňují na to, že například hospoda Bílá kuželka v Míšeňské ulici jen kousek od Karlova mostu, byla skvělým místem pro setkávání s přísným dodržováním 22 hodiny. „Tady na chodníku si s kámošema už pivo nedáte,“ smutní v diskuzích. V této souvislosti se vyjádřil i youtuber Janek Rubeš. Stejně jako ostatní zrovna toto místo považoval za fajn místo, kde se setkávali především obyvatelé nejen z centra.

Praha 1 začala se plošné zákazy na náplavce. Ta nejdříve chtěla pití alkoholu ukončit ve 22 hodin, nakonec určila, že se tam pít může do půlnoci. Už tehdy se ale ke kroku Prahy 1 vyjádřil primátor Zdeněk Hřib. Ten nový plán okomentoval tak, že už nebude možné rozbalit si deku v parku a otevřít si lahvinku vína. Psali jsme v článku Piráti nechtějí plošný zákaz pití alkoholu po 22 hodině.

Kde se tedy nesmí vůbec pít alkohol mimo restaurační zahrádky? Mrkněte do galerie.

-an-

reklama bottom