reklama top
prahazijehudbou 728x90

„Je jak hodinky. V 5 přiletí, 45 minut vejrá do vody, pak odletí,“ napsal na facebookovou skupinu Na Kampě Jakub Josef Jindřich, který sleduje život volavky popelavé nedaleko Karlova mostu. Tenhle v Praze neobvyklý pták se už stal hvězdou Malé Strany a místní ji už považují za svou.

Tenhle pták je v Evropě už docela rozšířen, ale ještě před pár desítkami let byla volavka popelavá u nás vzácným ptákem. Vidět byla jen u rybníků na podzim, dnes už volavka u nás žije docela běžně. Ovšem u Kampy zas tak často k vidění není. Navíc začala se tu pohybovat v zimě. Podle některých lidí si volavka už staví hnízdo. Nicméně zda tady žije pár se zatím neví, protože byla vždy zaznamenána jen jedna. Vídána je na Čertovce, jak si brouzdá a loví. O volavce jsme psali už v únoru v článku Ryb je na Kampě dost! Daří se tam před desítkami let vzácné volavce.

Malostranští se už také těší na vlaštovky, ty přiletí každým dnem. V Česku je totiž můžeme vídat už začátkem dubna. Ano, jsou to skutečně v Česku chráněné vlaštovky, nikoli rorejsové. To už potvrdil hlavní ornitolog pro Prahu Jaroslav Cepák.

Dnešní představení: hlavní hvězda volavka popelavá, jako host vystoupí holub hřivnáč:

 

Související články:
Labuť bez křídla. Nekrmte je rohlíky!
Ofenzivní plašič na Kampě je kámoš

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90