reklama top
prahazijehudbou 728x90

Praha opraví chátrající dům na Žižkově. MČ Praha 3 dostane 24 milionů na Dům tance, který vznikne v objektu bývalých Městských lázní na Žižkově.


Celkové náklady činní 275 milionů korun, zhruba dvě třetiny nákladů (188 milionů korun), pochází z evropských fondů a zbylou část poskytne hlavní město a městská část.

“Proměna zchátralých lázní v Dům tance je jednou z našich priorit. Děkuji proto pražskému magistrátu i Ministerstvu kultury ČR za finanční podporu. Pro celý projekt je naprosto klíčová iniciativa Yvony Kreuzmannové z TANEC PRAHA. Společně směřujeme k oživení Husitské ulice a významnému rozšíření nabídky kulturních a volnočasových aktivit v Praze 3“, říká k tomu Michal Vronský, starosta Prahy 3.

Půjde o čtyři podlaží, která veřejnosti nabídnou prostory pro nejrůznější lekce tance, ale třeba také pilates nebo jógu. Takovýto prostor v Praze ještě nemáme.A jelikož by bylo na místě alespoň částečně zachovat i původní účel, s jakým se v roce 1903 budova stavěla, součástí bude i wellness a lázně. V plánu je rovněž zbudování nového schodiště z Husitské na stezku, které povede podél budovy.

Dům za první republiky sloužil jako lázně, po roce 1989 se tu vystřídaly různé podniky. Byl tu hampejz, travestie show i rockový klub.

Prohlédnout si zmíněný prostor v rámci Open House Praha můžete tuto neděli (23. 4.) od 11:15. Vstup bude zdarma.

-mag-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90