reklama top
prahazijehudbou 728x90

Kulturní instituce se intenzivně zapojily do podpor Ukrajiny. Překopávají program. Často v něm najdete akce, které jsou benefiční nebo se věnují tomuto tématu. Podívejte se kam vyrazit.

KINO AERO:
V úterý 8. března 2022 se paralelně v několika kinech po celé ČR bude od 20:00 promítat dokumentární film Svědkové Putinovi. V kině Světozor po projekci proběhne debata, kterou budeme živě streamovat do všech zapojených kin. Zakoupením lístků v jakémkoliv kině diváci přispějí na pomoc lidem na Ukrajině.

DIVADLO KOMEDIE:
Městská divadla pražská v divadle Komedie připravila sérii benefičních akcí na podporu Ukrajiny. První koncerty, performance, projekce i recitace protiválečných básní připravují umělci na sobotu 5. března. Začátek je naplánován na 17.30 hodin. Vstupné je dobrovolné. Vybraná částka bude zaslána na sbírku Pomozte Ukrajině s Pamětí národ.

ČESKÝ LEV:
Udělování filmových cen Český lev se uskuteční již tuto sobotu 5. března v přímém přenosu České televize z pražského Rudolfina. Letos bude večer patřit nejen filmařům, ale bude věnován i Ukrajině.

FESTIVAL JEDEN SVĚT:
Festival letos nabídne 80 dokumentů a 6 snímků ve virtuální realitě. Chybět nebudou ani mezinárodně oceňované snímky, uvedené na prestižních zahraničních festivalech. Festival ve spolupráci s Institutem dokumentárního filmu podpoří i filmaře a filmařky na Ukrajině speciálně přidanými projekcemi. Dvacátý čtvrtý ročník Mezinárodního festivalu dokumentárních filmů o lidských právech Jeden svět proběhne ve 25 městech po celém Česku od 21. března do 3. dubna. V Praze se mohou diváci a divačky těšit na festival od 23. do 31. března.

DRINK FOR UKRAINE:
Více než čtyřicet minipivovarů z celé ČR se sejde na benefičním pivním festivalu Drink for Ukraine, který se bude odehrávat tuto sobotu 5. března v pražském Kongresovém centru od 11:00 hodin. Minipivovary na akci darují více než 100 druhů piv a veškerý výtěžek z prodeje půjde na konto neziskové organizace Člověk v tísni pro pomoc lidem zasaženým vpádem ruských vojsk na Ukrajinu.

PROJEKCE FILMU OLGA:
Projekce oceňovaného francouzsko-švýcarsko-ukrajinského snímku Olga. Film vypráví o vrcholové gymnastce, jíž do života zasáhne politický aktivismus její matky, ukrajinské novinářky. Výtěžek ze vstupného bude poslán organizaci Člověk v tísni. Po filmu bude následovat beseda s ukrajinským novinářem Maksymem Eristavim o aktuální situaci v jeho domovině. Akce se koná 4. března od 19 h, Edison Filmhub, Jeruzalémská 2

KULTURA PRO UKRAJINU:
Česká kulturní scéna v čele s předními kulturními institucemi, jako jsou Festival svobody, Signal Festival, Jatka 78, Rock for People, Prague Pride a další, se rozhodla vymezit vůči agresi Ruska na Ukrajině, připojit se ke společné výzvě #kulturaproukrajinu a uspořádat 3. března od 18 hodin benefiční koncert na Kampě.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90