reklama top

Snažíme se vám představovat známá i méně známá místa, která můžete navštívit nejen v Praze a okolí, ale také o něco dále. Máme tu další tip, kam vyrazit. Tentokrát do sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá u Bělé pod Bezdězem. Tady si můžete užít aktivní odpočinek i den plný zábavy především pro rodiny s dětmi.

Po téměř půlroční odmlce lákají uzavřené venkovní atrakce Sportovně-rekreačního areálu Vrchbělá k návštěvě. Dosud byla otevřena pouze cyklostezka, která se díky letošní zimní nadílce přeměnila v upravenou běžkařskou stopu. Nyní už je sníh pryč a vedle cyklostezky se otevírá také dětské hřiště s trampolínami, bludištěm či malým lanovým centrem, minizoo a rozhledna s výhledem na královský hrad Bezděz. Rodiny s dětmi se pak mohou projít ještě po naučné stezce a zarytí sportovci si zacvičit na workoutovém hřišti.

Sportovně-rekreační areál Vrchbělá se pyšní dvěma udržovanými dráhami vhodnými pro jízdu na kolečkových bruslích, kolech a koloběžkách, které je možné zapůjčit v místním hotelu Relax. Zajímavé jsou jak svojí délkou 7,5 kilometrů s možností přejíždět mezi oběma samostatnými okruhy. Užijete si tu nádhernou okolní krajinu Podralska. Pro ty návštěvníky, kteří by chtěli shlédnout celý areál a jeho okolí z výšky, je tu rozhledna vysoká 27 metrů. Je tady i minizoo.

Vrchbělá je výjimečná nejen svojí širokou nabídkou aktivit, ale také svým vznikem. Areál byl vybudován na území bývalého vojenského výcvikového prostoru Ralsko, s výstavbou se začalo v roce 2010 a poslední úpravy proběhly v roce 2016.

reklama bottom