reklama top
prahazijehudbou 728x90

Letiště Praha získalo důležitý certifikát ACI Airport Health Accreditation, který potvrzuje vysokou úroveň ochranných opatření v souvislosti se šířením nového typu koronaviru. České největší letiště tak patří mezi nejbezpečnější na světě.


Již na jaře letošního roku přistoupilo v souvislostí s pandemií onemocnění Letiště Praha k vyřešení celé řady ochranných opatření, jejichž cílem je chránit zdraví cestujících i zaměstnanců. Správné kroky letiště v této oblasti nyní potvrdilo i získání mezinárodní certifikace ACI Airport Health Accreditation, která oceňuje, že standardy nastavené na Letišti Václava Havla Praha odpovídají požadavkům mezinárodních organizací působících v letectví. Obdržení této akreditace zároveň dokládá, že vysoká úroveň fungujících ochranných opatření vede k větší bezpečnosti cestujících, kteří přes Prahu létají.

„Letiště Praha nastavilo ochranná opatření ve svém provozu jako jeden z prvních subjektů v České republice. V prostorách letiště jsme proto změnili některé postupy odbavení,“ říká Václav Řehoř, předseda představenstva Letiště Praha. Zavedli tam nové technologie úklidu a dezinfekce, investovali do ochranných pomůcek pro zaměstnance nebo do ochranných plexiskel. Spustili také vlastní propracovaný systém trasování a vyhledávání kontaktů na pracovišti, včetně nonstop infolinky. Do iniciativy se zapojily také další firmy, které na pražském letišti fungují. „V případě potřeby ověření zdravotního stavu u pracovníků vykonávajících činnosti ovlivňující samotný chod letiště, hradíme navíc testování pomocí RT-PCR testů, které mohou podstoupit přímo na letišti,“ doplnil Řehoř.

INFOBOX

  • ACI Airport Health Accreditation (AHA) je oficiální certifikační program, který je otevřen všem členským letištím této organizace po celém světě. ACI v rámci něj hodnotí letiště podle jednotlivých kritérií a posuzuje tak jejich nastavená ochranná opatření a další nástroje, které používají v boji s koronavirem. Získání akreditace pak potvrzuje, že je letiště dobře připraveno a že cestující mohou s klidem a bezpečně z těchto letišť létat. Zároveň díky této akreditaci dochází v celém leteckém odvětví ke sjednocení určitých pravidel a ke společnému úsilí, které by mohlo vést ke zvýšení důvěry v létání a ke zvýšení poptávky po cestování.
  • Airports Council International (ACI) je celosvětovou oborovou asociací, která sdružuje přibližně 1960 letišť v celkem 176 zemích světa. Byla založena v roce 1991 a jejím cílem je podporovat spolupráci mezi členy a ostatními partnery v oblasti letecké dopravy.
  • Prestiž Letiště Praha stoupá. Například v březnu roku 2019 získalo cenu Airport Service Quality Award 2018, kterou každoročně uděluje mezinárodní sdružení letišť Airports Council International (ACI) nejlepším letištím s prokazatelně nejvyšší spokojeností cestujících s poskytovanými službami. O místo nejlepšího evropského letiště v kategorii 15-25 milionů odbavených cestujících se Letiště Praha podělilo s letištěm v Athénách a Helsinkách. Dlouhodobou spokojenost cestujících se službami pražského letiště ukazují nejen mezinárodní data, ale také poslední průzkum Vnímání Letiště Praha uskutečněný mezi českou létající populací na konci loňského roku. Podle něj hodnotilo 97 % dotazovaných celkový dojem z letiště jako velmi dobrý či spíše dobrý.
reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90