reklama top

Na Spořilově zapadá slunce a do kuchyně nakukuje poštolka. „Takhle nás stalkuje už několik dní. Vítej, Adélko,“ píše na svém facebooku Judita Zajtková. Na jejím balkóně se už po třetí usídluje poštolka.

Před dvěma lety to byla velká zajímavost. I my jsme na našem facebook.com/prahazdarma o ní psali. Na balkoně se paní Zajtkové usídlily poštolky. Nevěděla, co má dělat, ale díky radám od lidí přes sociální sítě, vše všichni zvládli a poštolky vyvedly pět mladých. Loni, když se Adélka s Matějem vrátili opět, bylo to další pozdvižení. To už se ale balkon pečlivě upravoval papírovými kartony tak, aby ptáci byli co nejméně rušeni.

Příběh pokračuje, jak se zdá, tak jistě nejslavnější pražská poštolka je na spořilovském balkoně spokojená, v těchto dnech se tam celý pár vrací. Už hrabou díru ve svém legendárním truhlíku a zřejmě se těší i na maso, které tady tradičně dostávají.

Co dělat, když se vám na balkoně usídlí poštolky?
Ornitologové radí, aby lidi dravce nerušili, omezili vstup na balkon, vyvarovali se prudkých pohybů i za záclonami. A co dál? To najdete tady.

reklama bottom