reklama top
prahazijehudbou 728x90

Mezinárodní Festival Open House, do něhož se zapojuje i Česko, bude letos online!


Jedna z nejlepších kulturních akcí v Česku se přesune do mobilů a počítačů. Festival, který každoročně představuje běžně nepřístupné stavby, bude přenášen v 48hodin nonstop živého on-line vysílání z celého světa. Diváci se tak mohou vydat do více než 40 měst na pěti kontinentech.

Organizátoři tuzemské přehlídky se do festivalu zapojí videem vysílaném v závěru festivalu v neděli od 23:00. Představí v něm tři pražské budovy reflektující dějiny českého moderního státu, kostel Nejsvětějšího srdce Páně, Kongresové centrum Praha a Tančící dům. Festival Open House Worldwide je přístupný zdarma a vysílán bude na webových stránkách, a také v události na facebooku.

Pražská část – Open House Praha během pěti let mimořádně a zdarma otevřela běžně nepřístupné historické a industriální památky, moderní kancelářské a rezidenční budovy, architektonicky zajímavé paláce, vily, hřbitovy, divadla, nádraží či univerzitní budovy. Festival se měl původně konat v květnu, kvůli epidemii covidu-19 se přesunul na začátek září. Některé budovy se kvůli opatřením proti SARS-Cov2 nemohly do akce zapojit. Přesto se pořadatelé rozhodli zapojit do celosvětového festivalu, který začne o půlnoci z pátku na sobotu 14. listopadu koordinovaného světového času, tedy v 1:00 v sobotu středoevropského času.

Open House vznikl v Londýně v roce 1992. Díky svému úspěchu se festival postupně rozšířil do více než 40 měst celého světa.

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90