reklama top
prahazijehudbou 728x90

Obří pandy nebo medvědi, s nimiž se mohli turisté mohli vyfotit u památek, už před lety skončili! O víkendu ale byla výjimka.

Na Malé Straně letos slavili svůj masopust. Malostranské uličky se rozehrály všemi maskami, hudbou a radostí. Třeba masopustní medvěd tak strážníky nezajímal. Každá městská část teď pořádá své masopusty.

O víkendu se po devětadvacáté konal také na Žižkově. Průvodu se tradičně účastní také starosta Prahy 3. Ten současný Michal Vronský loni pobavil tím, že šel za Žižkovskou věž. Letos šel za nealko pivo. „Držet nějaký druh půstu je dnes docela běžné a důkazem je i každoroční akce Suchý únor. Dnešního průvodu se proto účastním jako nealko pivo Pito. Dát si na měsíc odstup od alkoholu je naprosto v pořádku,“ říká starosta Vronský, který za výrobu masky navíc poděkoval své ženě.

Krásný masopust pořádají také v Roztokách, kde se konal i v době covidové pandemie psali jsme v článku Masopusty ožívají.

Masopust se tradičně se koná mezi Třemi králi a Popeleční středou (14.2.), kterou se otevírá 40denní půst trvající až do Velikonoc.

FOTO: Jaroslav Tatek

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90