reklama top
prahazijehudbou 728x90

Zlobení obyvatel prahy, zvláště těch, kteří bydlí v centru nebo těch, kterým na městu záleží, pokračuje. Nerudova ulice má více místa pro parkování. Nejsou to ale auta místních.

Praha 1 před několika dny obnovila dřívější parkování v Nerudově ulici. Od roku 2018 se tady totiž parkovalo podélně, teď se vrací parkování příčné. Nechala ohnout obrubník a namalovat na chodník, na drahou pražskou mozaiku, čáry. Radní pro dopravu v Praze 1 Richard Bureš, mimo jiné autor dalšího bizáru „gotického kruháče“ před Prašnou bránou, tento krok obhajoval tím, že 66 lidí chtělo rozšířit v těchto místech parkování. Místní hned začali spekulovat, jestli nešlo o zadání místních hoteliérů a také upozorňovali na to, že radnice Prahy 1 jde proti trendům, které jsou v zahraniční běžné – tedy zklidňování dopravy v historických jádrech měst.

Spekulace se přeměnily do faktů. V místech zapsané na seznamu UNESCO neparkují místní, ale cizinci. O rozšíření parkovacích míst jsme psali v článku TÉMA: Víc aut do Nerudovky, víc aut na Betlémské náměstí. Místní jsou proti.

-red-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90