reklama top
prahazijehudbou 728x90

V těžko přístupném terénu nad řekou. V lesích. Tam měli bratři Nedvědi svou chatu a tam vznikly jejich slavné táborové písničky. Dnes je toto místo cílem vandalů.

V Čechách, na Moravě, ale i ve Slezsku by se asi stěží našel někdo, kdo alespoň jednou v životě neslyšel z rádia, z televize, nebo u táboráku nějakou tu píseň od bratří Nedvědů. Bratři Nedvědi jezdili od dětství se svými rodiči do srubu na osadu Toronto, kde o několik let později vzniklo mnoho jejich později slavných písní.

V roce 2017 byl jejich srub v domovské trampské osadě Toronto ještě v zachovalém stavu, neboť několik let před tím tam naposledy po svém rozvodu několik měsíců přebýval Honza Nedvěd. Zajímavé bylo, že v té době se tam ještě povalovaly sošky cen Porty, které bratři vyhráli. Poté, co se Jan Nedvěd odstěhoval, již o srub nikdo nepečoval.

Srub se pomalu, ale jistě rozpadá, čelní stěna již definitivně ztrouchnivěla a rozpadla se téměř v prach.
Trampská osada Toronto se nachází nedaleko Prahy – v Luka pod Medníkem.

Podle posledních informací od novináře Jakuba Pokorného František Nedvěd v roce 2020 už chatu v osadě Toronto nevlastnil. A protože byl s bratrem dlouhá léta ve při a Jan Nedvěd bydlel bůhví kde. Podle dalších informací Honza chatu daroval synovi. V každém případě oba bratři nikdy chatu fakticky nevlastnili, podle katastru parcelu bez chat, která ani nemají evidenční čísla patří městu Jílové u Prahy.

-an-

reklama bottom
primestske letni tabory vystaviste 728x90