reklama top

Sobota 27. března 2021 je hlavním termínem jarní akce Ukliďme Česko. Úklidy budou probíhat rámci povolených území. Fungovat budou také Pytlomaty, což jsou speciální místa, kam si pro pytle můžete zajet. Ty jsou doplněné o bezpečnostní pravidla a jednoduchou mapku, kde je potřeba uklidit a kde zanechat sesbíraný odpad. Pytlomatů jsou desítky. Na řadě míst budou pytlomaty k dispozici i v následujících dnech a týdnech.

Cílem organizátorů akce Ukliďme Česko není donekonečna uklízet odpad po druhých, ale především vzniku nepořádku předcházet. Je k dispozici aplikace www.KAMsNIM.cz, která lidem poradí, kam mohou ve svém okolí odevzdat vytříděný odpad, prošlé léky, pneumatiky, vysloužilé elektro nebo nebezpečné odpady. K dispozici jsou také místa, kam odevzdat použitelné oblečení, nábytek, sportovní vybavení či přebytečné potraviny, které pomohou potřebným. Hodně se poslední dobou také mluví o cirkulaci paírových krabic, protože kvůli koronaviru se zvýšil jejich počet.

Do akce Ukliďme Česko se můžete zapojit i po 27, březnu, a to individuálně a kdykoliv během jarních měsíců. Stačí si na vycházku do přírody vzít rukavice a tašku na odpadky.

https://www.uklidmecesko.cz/map/
reklama bottom