Výrobce audio produktů Bose představuje na našem trhu aktivní špunty do uší Bose Sleepbuds II, které pomáhají uživatelům s poruchami spánku klidně usínat a spát i v prostředí plném nežádoucího okolního hluku.
Špunty využívají jednak důkladné mechanické zatlumení pomocí silikonových koncovek a také speciálně navržené zvuky, které pouští uživatelům do uší. Ty pomáhají maskovat okolní ruchy a uklidnit mysl uživatele. Bose Sleepbuds II jsou velmi malé a spolu s miniaturními vyjímatelnými reproduktory se vejdou do uší tak, že nepřekážejí ani při spaní na boku. Z uší vyčnívají méně než špunty prodávané v lékárně.
Druhá generace má vylepšenou konstrukci s oválným designem a nově také speciální povrchovou úpravu, která eliminuje přenášení zvuků při posunu hlavy po polštáři. Aplikace pro ovládání nabízí kromě toho rozšířenou paletu uklidňujících zvuků a funkci personálního budíku s možností definování několika časů, nastavení opakování a postupným zesilováním.
Podle lékařů umí takové špunty pomoct s onemocněním tinnutusem. To může za poruchy spánku, deprese, neustále šelestění a cinkání v uších. Problémem je to, že lidé o svůj sluch nepečují a nechávají ho vystavovat nepříznivým vlivům. Sluch je totiž neustále v pohotovosti. Sluch nemá žádné přestávky, není možné jej „vypnout“. Denně na naše tělo působí nejrůznější hladiny hluku. Ať už na pracovišti či v každodenním pouličním provozu. Hluk však zatěžuje nejen náš sluch, ale může vést i k bolestem hlavy, problémům se žaludkem a střevním potížím, poruchám spánku a dokonce i k vysokému krevnímu tlaku a nedoslýchavosti z nadměrné hlučnosti. Poškození sluchu se rozvíjí pomalu a bezbolestně. Jedná se tedy o velmi zákeřné onemocnění.
INFOBOX:
- Tinnitus je jedna z nejčastějších nemocí z povolání. Latinský název tohoto onemocnění je překládán do češtiny jako cinkání nebo zvonění, což jasně popisuje nejčastější projevy tohoto postižení.
- Na první pohled nejsou tyto příznaky na postiženém vůbec znatelné. Pro něho samotného je ale velice těžké s nimi žít. Někdy nevíme, jak jsme k němu přišli a někdy mu doslova jdeme v ústrety naším nezodpovědným chováním. Tomuto postižení ovšem můžeme předejít jedině dostatečnou prevencí.
- Je prokázáno, že symptomy Tinnitu trpěl například slavný Ludwig van Beethoven. Možná, že mu to pomáhalo v jeho tvorbě. Pokud pracujete v hlučném prostředí a nemáte ambice složit nějakou symfonii, pak raději včas začněte používat kvalitní chrániče sluchu. Zdroj: Vochoc.cz